Этимология выражения " жаба цыцьки дасть"?

Тема в разделе "Украинский язык", создана пользователем pej Киев, 20 фев 2016.

1. pej Киев

pej Киев в детстве уже созидал...

Откуда корни выражения " жаба цыцьки дасть" ? Где жаба, а где утонуть?

2. Загрузка...

Похожие темыФорумДата
    этимология слова грымзаЭтимология: русский язык16 мар 2016
    Этимология Бо-Бо Бой Гой Бог Бег Гам и Ая-ЯйПсевдонаука8 фев 2016
    Этимология Нет Net Пусто Сеть ( Тина Сито Сота Стой МутьПсевдонаука11 янв 2016
    Этимология балтских обозначений Германии и немцевПсевдонаука1 янв 2016
    Этимология Мен Нем ( Money NAma MAna )Псевдонаука23 дек 2015

3. Sirko

Sirko New Member

Наша жаба - это ваша лягушка. :)

4. Zavada

Zavada Не стане на коліна мій народ!

У міфології жаба має жіночі груди й може годувати ними людину. Але молоко її – небезпечне. Очевидно, із цим пов’язаний вираз, який вживають, коли йдеться про небезпеку чи загибель: "Там тобі жаба цицьки дасть".
    Усе це походить від ідеї плодючості, адже у прадавні часи молоко, завдяки своєму білому кольору, було символом Великої Богині. Жаба була однією зі священних тварин цієї богині. Крім того, отруту жаби вважають сильнішою за зміїну, однак "кусати людину їй заборонено від створення світу".

Символічна різноплановість фразеологічної одиниці жаба цицьки дасть така: 1) втопитися; 2) померти, загинути; 3) те, що ніколи не відбудеться; 4) невдало виконана робота, про поганих господарів, які неякісно та невчасно щось виконують; 5) очікування смерті; 6) хто-небудь загине, потрапивши у складні, незвичайні умови.

http://www.uamodna.com/articles/yakby-zhabi-hvosta-bula-b-ne-prosta/

5. DarkMax2

DarkMax2 Cossack

Я і не знав такого виразу. І що він означає?

6. Zavada

Zavada Не стане на коліна мій народ!

Я ж написав 22 лютого.

Дещо вужче — в СУМі та Словопедії.

Жаба пить (цицьки, циці) дасть кому — утопиться, пропаде, загине хто-небудь.
    [Семен:] На середині [річки] як підхопило мене бистрею, — я аж злякавсь... Думаю: закрутить, потягне на дно, тут мені жаба і пить дасть... (Марко Кропивницький, III, 1959, 88);
    Іван шарпнув човен угору, Гирчук звалився. — Жаба цицьки тобі дасть, — пробурмотів Іван (Євген Гуцало, Скупана.., 1965, 265)

http://sum.in.ua/s/zhaba

жа́ба ци́цьки (ци́ці, пи́ти) дасть кому і без додатка.
    1. Хто-небудь загине, потрапивши в складні, незвичайні умови.
    — Ну й дорога! Думав, що жаба цицьки дасть у клятих яругах (В. Речмедін);
    Напирають козаки на село, але гребля вся встелена боронами, зуб’ями догори, й по вулицях навалено гіллястих дерев,— доберись! — Отут їм, харцизякам, браття, й жаба циці дасть! — скінчив піщанський чоловік (А. Головко);
    (Семен:) На середині (річки) як підхопило мене бистрею (бистриною),— я аж злякався .. Думаю: закрутить, потягне на дно, тут мені жаба і пить дасть... (М. Кропивницький).
    2. Кому-небудь буде дуже важко, хто-небудь не зможе домогтися чогось.
    — Німці все тут спалили дощенту. Якби держава не допомогла, жаба цицьки дала б людям (В. Москалець); — Одружимося, бо так у бурлаках нам і жаба цицьки дасть (П. Страшнова).

http://slovopedia.org.ua/49/53414/362218.html

7. Digger

Digger Member

Интересное выражение. Никогда не слышал. Возможно в западных областях его используют чаще, а там я бывал крайне редко. Хотелось бы еще чего-нибудь, да позабористей!))

8. DoomThree

DoomThree Member

А де ж такі цікаві жаби на Україні?